•  Činnost >> Akce >> Den vesnických žen
  • Akce

Den vesnických žen

Oslava svátku

Že mají 15. října svátek všechny Terezky, ví pravděpodobně mnoho z vás, vždyť jde o jedno v současnosti z nejoblíbenějších jmen. Ale kdo ví, že tento den je zároveň vyhlášen jako Mezinárodní den vesnických žen?! To v kounické škole na tento svátek rozhodně nezapomínají! A jak jinak a lépe může slavit opravdová vesnická žena než prací. A tak se v pátek děti, když přicházely do své školy, nestačily divit. Vždyť se rázem ocitly o sto let zpátky! Už u vchodu je přivítala hezká mladá selka chlebem a solí a pak už nevěděly, kam se podívat dřív. Na vesničanku dojící kozu a nabízející jim hrnek mléka k ochutnání, nebo přijmout jablíčko od babičky shrbené nad pletením punčoch? Prohlédnout si, jak se pere na valše, pletou košíky nebo dere peří? Přivonět k čerstvě mleté žitovce (že by od Žida?), badyánu tlučenému v hmoždíři nebo právě zadělávanému těstu? Při tom se stačit jen tak tak vyhnout motyce v rukou ženy kopající brambory či srpu žnoucímu obilí. A tak se při těchto poučných „živých obrazech“ pobavili všichni. Těžko říci, kdo víc. Děti, nebo vesnické ženy - učitelky a další zaměstnankyně kounické školy. Dobrá nálada vydržela všem minimálně po celý pátek. A už teď se těšíme, co vymyslíme na příště!

Fotogalerie:

[ Autor: Marie Domínová | Vydáno dne 16. 10. 2011 | 5730 přečtení | Počet komentářů: 973 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek ]