•  Činnost >> Vzdělávání >> Jak se daří prvňákům
 • Vzdělávání

  Jak se daří prvňákům

  Prvňáčci už jsou ve škole víc než měsíc.

  V úterý 10. října oblékly holčičky šaty nebo sukýnky, kluci navlékli nažehlené kalhoty a košile - a rázem tu nebyli prvňáčci, ale mladé dámy a gentlemani, kteří se vydali na svou společnou cestu za kulturou. Prvňáci vyrazili na divadelní představení Devatero pohádek Divadla Gong v Praze. Cesta utekla v naprosté pohodě a kluci a holky po vydatné svačince zasedli do hlediště divadla. Šedesátiminutové představení se všem líbilo. A jestli si myslíte, že dámy a gentlemany udělalo z dětí jen oblečení, moc se pletete. Obě třídy totiž moc dobře ví, že po třetím zvonění v divadle nepovídáme, že nepošťuchujeme kamarády a nerušíme ostatní diváky, že se na sedačkách nehoupeme, a že na konci odměníme herce potleskem, protože víme, že herci museli celé představení nazkoušet a připravit….a to není nic lehkého.

  V září děti z první třídy také navštívily své mladší kamarády v mateřské školce, aby jim ukázaly, co se v té "velké škole" už naučily. A že toho je! Prvňáci poznávají písmenka, zkouší je napsat a začínají číst krátká slova a věty. Počítají do 5 a ve škole už vůbec nebloudí. Cesta do školy už také nedělá nikomu problém, a k tomu všemu tvoří, malují, kreslí, stříhají, lepí, zpívají, hrají na flétničky a také sportují.

  Dnes 12. 10. se kluci a holky společně vydali k rybníku Cihelna, kde jim policisté a záchranáři z Poříční policie Nymburk předvedli, co všechno ke své práci potřebují. Dokonce neváhali a ponořili se do vody, aby dětem ukázali orientaci pod hladinou a komunikaci v týmu.

  Prvňáci se prostě ve škole nudit nestihnou. Podívat se na jejich školní dny můžete ve fotogalerii.


  [ Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1 ] 1 2 3 4 5

  [ Autor: Vendula Dovole | Vydáno dne 12. 10. 2017 | 260 přečtení | Počet komentářů: 9 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek ]
  Vyhledávání pomocí Seznamu  S e z n
a m
  Vyhledat
  Napište nám
  Napište nám na adresu zskounice@volny.cz
  Počasí
  Facebook
  Pro čtenáře
  Spolužáci
  Najdi svou třídu

   Dnes má svátek:

  Statistiky webu
  Přístupy od 13.12.2009
  free counters
  Světové časy (klikni)
  Ocenění
  Ocenění společnosti Scio
  Starší foto

  Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
  Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

  Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server