•  Základ >> Kounice a okolí >> Kounická cesta
  • Kounice a okolí

Kounická cesta

Naučná stezka - slavnostní otevření 17.9.2011

Kounická cesta - tak se nazývá nová naučná stezka Kounicemi a okolím, která bude slavnostně otevřena v sobotu 17. září 2011.

A máme se opravdu nač těšit!

Nejenže se dozvíme mnoho zajímavého o historii, současnosti i přírodě Kounicka. (Víte např., kde sídlí poštolky, kolik měří nejvyšší stromy či jak vypadala vesnice před třemi stoletími?)

Ale čeká nás i velmi bohatý doprovodný program! Šermířská skupina předvede ukázky nefalšovaných středověkých soubojů, sokolníci zase výcvik dravců. Zájemce zasvětí do tajů tenisového umění profesionální trenér, součástí happeningu bude i volejbalový turnaj. Vstupné na všechny doprovodné akce je bezplatné, občerstvení je zajištěno a na toho, kdo projde třemi stanovišti nové stezky, čeká odměna! KOUNICKÁ CESTA je otevřena opravdu všem, bez ohledu na věk a tělesnou zdatnost.

A tak nezapomeňte - 17.9. v 10.hodin!!

Program slavnostního otevření KOUNICKÉ CESTY – 17.9.2011
    10:00 ………………. - slavnostní přestřižení pásky (paní starostka M. Sochorová)
    11:00 – 12:00 ……. - ukázka výcviku dravců – Cihelna
    11:30 – 13:00 ……. - tenisová školička pro děti – tenisové kurty
    12:00 - 14:00 …… - živá hudba „Na vlnách TSF“ v Kounické hospůdce
    14:00 ……………… - ZÁSAH na hřišti za úřadem městyse Kounice
    14:30 – 15:15 …… - vystoupení Šermířské skupiny KOMPANYJE – zámecká zahrada
    Po celý den dále bude probíhat volejbalový turnaj KOUNICE CLOSED – prostor školy a umělého povrchu v areálech sportovišť TJ Sokol Kounice.
    Od 10:00 hod bude otevřena Kounická hospůdka s nabídkou dobrého občerstvení a příjemného posezení s živou hudbou.

[ Autor: Jindřich Domín | Vydáno dne 14. 09. 2011 | 2351 přečtení | Počet komentářů: 218 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: M. Domínová, Mezera ]