•  Činnost >> Jídelna, svačiny >> Modernizace zařízení školní jídelny
  • Jídelna, svačiny

Modernizace zařízení školní jídelny

Ve středu 16. 11. 2016 byl z důvodu instalace konvektomatu a regenerátoru omezen provoz školní jídelny.

Ve středu 16. 11. 2016 byl v rámci modernizace vybavení školní jídelny instalován do prostor školní kuchyně konvektomat - profesionální kuchyňské zařízení, které kombinuje vlastnosti horkovzdušné a parní trouby. V kombinaci s konvektomatem bude personál školní jídelny moci využívat i regenerátor, tedy zařízení, umožňující zejména ohřev zchlazených pokrmů a přípravu jídel do 140°C.

Školní kuchyně tak díky zřizovateli získala kombinaci gastro zařízení vhodnou pro vaření, udržování a regeneraci hotových jídel, která šetří čas, síly personálu a provozní náklady.

Věříme, že výhody, které vaření v konvektomatu poskytuje (krátké časy vaření a šetrnější způsob úpravy pokrmů - tedy zachování vyšší nutriční hodnoty připravovaných jídel a vyššího množství vitamínů v porovnání s běžnými způsoby tepelné úpravy), strávníci školní jídelny v budoucnu ocení.

[ Autor: Vendula Dovole | Vydáno dne 12. 11. 2016 | 683 přečtení | Počet komentářů: 9 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek ]