Akce

Noc s Andersenem v Mezeře (1. třídy)

Prvňáčci a jejich Noc s Andersenem v Mezeře.

Kluci a holky z prvních tříd již tradičně tráví Noc s Andersenem v domečku občanského sdružení Mezera Kounice. S "Mezerou" spolupracuje naše škola často a ráda, a tak i v tomto roce jsme přivítali, že naši nejmenší školáci mohou využít "mezerácké" zázemí. Monika Kolářová, Jana Halaxová, Lucka Kantorová, Petra Marhounová a Alena Podveská připravily pro 24 našich prvňáků noc plnou Čtyřlístků, čtení, tvoření a kloboukových přání. Všem organizátorkám moc děkujeme a rádi uveřejňujeme popis Moniky Kolářové.


"Už se stalo tradicí, že začátek Noci s Andersenem patří venkovní procházce. Nebylo tomu jinak ani letos. Potřebovali jsme najít klíč od domu našeho čtyřlístkového kvarteta v jejich bydlišti TŘESKOPRSKY. A indicie nám prozradili naši kamarádi Fifinka, Bobík, Myšpulín a Pinďa. Štastní, natěšení a hladoví jsme otevřeli dům, porozhlédli se, seznámili s celým prostorem a zamířili do kuchyně, kde jsme se pořádně posílili připravenými dobrotami. Po lehkém zklidnění jsme si v téměř dokonalém kruhu četli Čtyřlístkův "andersenovský" příběh s kloboukem a ten se pro nás stal inspirací pro úkoly, které následovaly. Nejatraktivnější byla výroba zázračného klobouku. Dalo to práci, a výsledek stál za to. Všechny čtyři skupiny byly mimořádně kreativní, klobouky teď mohou zdobit třídy 1.A a 1.B kounické školy. Ty klobouky jsou kouzelné a děti samy vymýšlely, co by si klobouk mohl zařídit.

Tak například:

Přeji si, aby klobouk měl následující moc:

- ať krásně kreslím a všem se líbí moje obrázky

- ať máme ve škole dlouhé přestávky

- ať prší peníze

- ať mě naučí vyslovovat všechna písmenka

- ať můžeme ve škole hrát "minecraft"

- ať hezky čtu

- ať mi jde bezvadně fotbal a dávám góly

- ať je naše rodina pořád spolu a nikdy se nerozvede

- ať jsme všichni zdraví

Bylo jich víc, některá se opakují a některá přání možná nechtěla být vyslovena nahlas, v každém případě byl toto jeden z nejemotivnějších momentů večera.

Když už jsme byli zase hladoví a začínalo se více zívat a přibývaly dotazy, kde budu spát, zpestřil a probudil zvědavost dětí pan Andersen. Předal každé třídě jednu knížku, popovídal o tom, jak jsou knížky důležité a co nám přináší, popřál pěkný večer a dobrou noc a jel za dalšími dětmi.

No a pak už jsme se pomalu zabalili do spacáků, přečetli si ještě jednu či dvě pohádky, švitořili mezi sebou, chodili se průběžně napít, hledali polštářek, .... až bylo v domečku ticho přerušované jen spokojeným oddychováním.

Díky všem za účast, díky za krásný večer a přejeme vám všem, ať se plní přání, která máte. A jednou za čas nasaďte klobouk a řekněte to přání nahlas. Třeba vám opravdu pomůže.


Tým MEZERA"


[ Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1 ] 1 2 3 4 5

[ Autor: Vendula Dovole | Vydáno dne 18. 04. 2017 | 583 přečtení | Počet komentářů: 16 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek ]
Vyhledat
Facebook
Pro čtenáře
Spolužáci
Najdi svou třídu

 Dnes má svátek:

Statistiky webu
Přístupy od 13.12.2009
free counters
Ocenění
Ocenění společnosti Scio
Starší foto

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server