•  Činnost >> Vzdělávání >> Projekt Veselé zoubky
  • Vzdělávání

Projekt Veselé zoubky

Prvňáci soutěží o zájezd do Divadla Spejbla a Hurvínka

V dubnu probíhal v první třídě naší školy projekt Veselé zoubky.

V první části projektu jsme se seznámili s technikou čištění zoubků, povídali jsme si o tom, z jakých částí se zoubek skládá, co mu prospívá a na interaktivní tabuli jsme plnili "zubní" úkoly. Za odměnu pak každý z nás dostal taštičku plnou potřeb pro čištění zoubků.

Druhá část už byla o poznání složitější. V rámci soutěže pro školy na téma "Prevence zubního kazu", jsme si připomněli teoretické poznatky z první části projektu a společně jsme si přečetli příběh o Barborce a cucavých bonbonech. Pak nám maminka našeho spolužáka - paní Zoubková, která pracuje jako zubní laborantka, vyprávěla o tom, jak se vyrábí zoubky pro ty, kteří už ty svoje nemají. Každý z nás dostal sádrový odlitek horní čelisti, ve které chyběly vždy 3 - 4 zoubky. Odlitek jsme si nejdříve barevně upravili vodovými barvami tak, aby působil opravdově. Na modelech, které nám přinesla paní Zoubková, jsme vyhledávali, které zoubky v našich odlitcích chybí. Nakonec už jsme jen chybějící zoubky pomocí modelíny umístili na správné místo v čelisti a bylo hotovo. Výsledky projektu si můžete prohlédnout v přístavbě školy. Nafocené je pošleme do zmiňované soutěže a vás prosíme, abyste nám drželi palce, protože pokud budeme úspěšní a naše výtvory se budou líbit, bude naše třída zařazena do losování o zájezd do Divadla Spejbla a Hurvínka.

[ Autor: Vendula Dovole | Vydáno dne 22. 04. 2016 | 590 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek ]