•  Činnost >> Vzdělávání >> Prvňáci v Toulcově dvoře
  • Vzdělávání

Prvňáci v Toulcově dvoře

Prvňáci trávili úterní dopoledne ve Středisku ekologické výchovy Toulcův dvůr.

Co dělají zvířata v zimě a co je zimní spánek? Která zvířata v zimě spí a se kterými se můžeme v zimě potkat? To už ví kluci a holky z 1. A. Ve Středisku ekologické výchovy v Toulcově dvoře si zahráli na zimní spáče a nespáče, seznámili se s nejběžnějšími stopami zvířat a sami si vyzkoušeli zvíře vystopovat. Hledali pobytová znamení a vyrobili si zápisník, který jim pomůže poznávat stopy v přírodě.

Děti z 1. B zjišťovaly, kdo nám létá v zimě na krmítko a jak se ptáci starají o svá mláďata. Pomocí dalekohledů pozorovaly ptáky na krmítku a naučily se je poznávat. Dozvěděly se, čím můžeme ptáčky v zimě přikrmovat a co jim naopak lidé do krmítka dávat nesmí. Zjistily, co musí umět každá malá sýkorka, aby přežila, a na koho si musí dávat pozor.

Jak celý den probíhal se můžete podívat ve fotogalerii.

[ Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0 ] 1 2 3 4 5

[ Autor: Vendula Dovole | Vydáno dne 28. 11. 2017 | 138 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek ]