•  Základ >> Kounice a okolí >> Putování za vodnickým pokladem
 • Kounice a okolí

  Putování za vodnickým pokladem

  Prvňáci a druháci putovali za vodnickým pokladem.

  Věděli jste, že v Kounickém potoce žije vodník? Dnes prvňákům a druhákům za tři uhodnuté hádanky věnoval mapu, která je dovedla až k vodnickému pokladu. Cestou měly děti za úkol najít boty, které vodník na svých toulkách po rybnících v okolí Kounic ztratil. Podařilo se jim to - dokonce v každé nalezené botě čekal na děti nějaký úkol. První botu našli kluci a holky na rybníku Slatina, kde museli složit obrázek s vodnickým vzkazem. Ten nás nasměroval k rybníku Cihelna. U Cihelny jsme objevili druhou botu, která ukrývala staré kounické pověsti. Na místě děti vyrobily z přírodnin malé vodníčky, posvačily bábovku a perník, který jim k rybníku přinesla jedna z maminek, a pustily se do hledání pokladu. Věřte nebo ne, podařilo se jim to. Našly plný hrnec zlatých dukátů. Nalezené boty jsme předali spokojenému vodníkovi, který na nás u školy čekal. Jak putování za vodnickým pokladem vypadalo se můžete podívat. FOTOGRAFIE.

  [ Akt. známka: 2,80 / Počet hlasů: 5 ] 1 2 3 4 5

  [ Autor: Vendula Dovole | Vydáno dne 13. 06. 2013 | 1308 přečtení | Počet komentářů: 2 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek ]
  Vyhledávání pomocí Seznamu  S e z n
a m
  Vyhledat
  Napište nám
  Napište nám na adresu zskounice@volny.cz
  Počasí
  Facebook
  Pro čtenáře
  Spolužáci
  Najdi svou třídu

   Dnes má svátek:

  Statistiky webu
  Přístupy od 13.12.2009
  free counters
  Světové časy (klikni)
  Ocenění
  Ocenění společnosti Scio
  Starší foto

  Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
  Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

  Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server