•  Základ >> Kounice a okolí >> Putování za vodnickým pokladem
  • Kounice a okolí

Putování za vodnickým pokladem

Prvňáci a druháci putovali za vodnickým pokladem.

Věděli jste, že v Kounickém potoce žije vodník? Dnes prvňákům a druhákům za tři uhodnuté hádanky věnoval mapu, která je dovedla až k vodnickému pokladu. Cestou měly děti za úkol najít boty, které vodník na svých toulkách po rybnících v okolí Kounic ztratil. Podařilo se jim to - dokonce v každé nalezené botě čekal na děti nějaký úkol. První botu našli kluci a holky na rybníku Slatina, kde museli složit obrázek s vodnickým vzkazem. Ten nás nasměroval k rybníku Cihelna. U Cihelny jsme objevili druhou botu, která ukrývala staré kounické pověsti. Na místě děti vyrobily z přírodnin malé vodníčky, posvačily bábovku a perník, který jim k rybníku přinesla jedna z maminek, a pustily se do hledání pokladu. Věřte nebo ne, podařilo se jim to. Našly plný hrnec zlatých dukátů. Nalezené boty jsme předali spokojenému vodníkovi, který na nás u školy čekal. Jak putování za vodnickým pokladem vypadalo se můžete podívat. FOTOGRAFIE.

[ Autor: Vendula Dovole | Vydáno dne 13. 06. 2013 | 1308 přečtení | Počet komentářů: 2 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek ]