•  Činnost >> Kroužky, družina >> Úplata za školní družinu 2016/2017
  • Kroužky, družina

Úplata za školní družinu 2016/2017

Stanovení platby za ŠD

Na základě vyhlášky č. 74/2005 Sb. (Vyhláška o zájmovém vzdělávání) je úplata za školní družinu ZŠ Kounice pro rok 2016/2017 stanovena takto:

Úplata je splatná prvních 14 dní každého pololetí (září, únor). Platí se zpravidla ve dvou splátkách – za období září až leden a únor až červen. Úplata na pololetí činí 750,- Kč. Tato částka se skládá ze dvou položek: 600,- Kč na účet školy, 150,- Kč pro potřeby družiny (materiál,…). Účet školy: 51-5660760227/0100. Variabilní symbol vašeho dítěte je jeho rodné číslo, do poznámky příjemci uveďte jméno dítěte. Platbu v hotovosti přijímá ekonomka školy paní Hybnerová.

Výši úplaty může ředitel školy snížit nebo od úplaty osvobodit, jestliže: a) účastník nebo jeho zákonný zástupce je příjemcem opakujících se dávek pomoci v hmotné nouzi podle zákona o pomoci v hmotné nouzi, b) účastníkovi nebo jeho zákonnému zástupci náleží zvýšení příspěvku na péči podle zákona o sociálních službách, nebo c) účastník svěřený do pěstounské péče má nárok na příspěvek na úhradu potřeb dítěte podle zákona o státní sociální podpoře a tuto skutečnost prokáže řediteli.

Pokud za dítě není uhrazena úplata, ředitel školy může rozhodnout o vyloučení žáka ze školní družiny.

O přijetí žáka k činnosti družiny ve formě pravidelné výchovné, vzdělávací a zájmové činnosti rozhoduje na základě písemné přihlášky = zápisního lístku ředitel školy. Součástí zápisního lístku je písemné sdělení zákonných zástupců žáka o rozsahu docházky a způsobu odchodu účastníka z družiny.

Při zájmu převyšujícím kapacitu je přihlíženo k věku dětí, k zaměstnanosti zákonných zástupců a k místu trvalého pobytu žáka. Odhlášení v průběhu školního roku musí mít rovněž písemnou formu.

[ Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0 ] 1 2 3 4 5

[ Autor: Vendula Dovole | Vydáno dne 10. 09. 2016 | 471 přečtení | Počet komentářů: 6 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek ]