•  Základ >> Kounice a okolí >> Výlet do Suchých dolů
 • Kounice a okolí

  Výlet do Suchých dolů

  Vyprávění třeťáků

  Dne 22.9. 09 jsme šli se školou na výlet do Suchých dolů. Cesta vedla přes Černíky, Vykáň a zpět do Kounic. Počasí nám přálo. Bylo horko. Když jsme došli do Suchých dolů, opekli jsme si buřty. Sice nás bolely nohy, ale bylo to super. Už se těším na další výlet.
  (Tadeáš Adámek)

  Výlet do Suchých dolů podnikla naše třída, protože nešel proud. Suché doly jsou mezi Břežany a Vykání. Trasa byla docela náročná. Nejdřív jsme šli na Cihelnu, pak po polní cestě na černický hřbitov. Padesát metrů od hřbitova jsme našli poklad. Potom jsme si pekli buřty. Výlet se mi líbil.(Kryštof Koudela)

  Tak to jsem zase já. A budu vám vyprávět, jak v Kounicích nešel proud. Nevím, co dělali jiní, ale my jsme šli do Suchých dolů. Já jsem při cestě vykopl řepu. Jo, a pak jsme lámali slunečnici a jadýrka byla dobrá. Také jsme opékali buřty. A mně moc chutnaly. Celý den se mi moc líbil.(Tomáš Sajver)

  Výlet do Suchých dolů se mi líbil. Byl hezký den, což je hezké. Šli jsme kolem slunečnic. Jedla jsem s kamarádkou zrníčka Moc mi chutnaly. Pak jsem si povídala s kamarádkou tajemství. Když jsme došli do Suchých dolů, tak mě překvapilo, že tam doly nebyly. Pak jsme si opékali buřty. Byla to sranda. Cestou nazpátek mě bolely nohy. Šla jsem se s klukama podívat na rybník. Viděla jsem rybáře, jak chytá ryby. Některé děti šly cestou domů. Také jsme si četli pověsti u stromu. Vrátili jsme se do školy. Byl to hezký den.(Katarína Galgocyová)

  Od školy jsme šly všechny děti ze 3. třídy na výlet do Suchých dolů, které se nachází mezi Černíkami a Vykání. Cestou jsme sebrali řepu, bílou, kterou jsme ochutnali, byla dobrá. Pak jsme přišli do Suchých dolů a tam jsme si na poli udělali oheň, na kterém jsme si opekli buřty. Cestou jsme nasbírali suché slunečnice s jádry, které mám pro naše andulky.
  (Petr Kohout)

  Pozn. Práce vybrala dětmi určená komise učitelů ve složení: Jindřich Domín, Jaroslav Urban, Dagmar Sedláková.

  Fotografie zde:zde.


  [ Akt. známka: 3,00 / Počet hlasů: 5 ] 1 2 3 4 5

  [ Autor: Radka Doktorová | Vydáno dne 03. 11. 2009 | 6589 přečtení | Počet komentářů: 662 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek ]
  Vyhledávání pomocí Seznamu  S e z n
a m
  Vyhledat
  Napište nám
  Napište nám na adresu zskounice@volny.cz
  Počasí
  Facebook
  Pro čtenáře
  Spolužáci
  Najdi svou třídu

   Dnes má svátek:

  Statistiky webu
  Přístupy od 13.12.2009
  free counters
  Světové časy (klikni)
  Ocenění
  Ocenění společnosti Scio
  Starší foto

  Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
  Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

  Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server