•  Činnost >> Vzdělávání >> Vysvědčení a písařská slavnost
 • Vzdělávání

  Vysvědčení a písařská slavnost

  Prvňáčci dostali svoje první vysvědčení.

  Ve čtvrtek 28. ledna odcházeli kluci a holky z první třídy domů ze školy až za tmy. Pozvali totiž do své školy maminky, tatínky, babičky a dědečky, aby jim předvedli malý zlomek toho, co se ve škole stihli za první pololetí naučit. A že toho není málo. Děti svým rodičům recitovaly básničky o škole, hrály na flétničky, rapovaly příklady, zpívaly, a tak potvrdily, že si svoje první školní vysvědčení právem zaslouží. Nicméně – co by to bylo za prvňáka bez opravdového psacího pera. Dosud prvňáci psali do svých písanek a sešitů pouze tužkou nebo pastelkami. Proto k vysvědčení dostal také každý prvňáček svoje první psací pero. Nebylo to však zadarmo. Každé z dětí muselo podepsat slavnostní slib písaře, a to hned třemi způsoby – tajným písmem, husím brkem či dokonce pravým japonským znakem. S úžasnou pomocí rodičů to zvládli úplně všichni, a tak si kluci a holky domů odnášeli nejen krásné vysvědčení, svoje první pero, ale i radost, že si společný večer ve škole skvěle užili.

  Za fotky děkujeme panu Netíkovi.

  Vendula Dovole


  [ Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 2 ] 1 2 3 4 5

  [ Autor: Vendula Dovole | Vydáno dne 31. 01. 2016 | 781 přečtení | Počet komentářů: 5 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek ]
  Vyhledávání pomocí Seznamu  S e z n
a m
  Vyhledat
  Napište nám
  Napište nám na adresu zskounice@volny.cz
  Počasí
  Facebook
  Pro čtenáře
  Spolužáci
  Najdi svou třídu

   Dnes má svátek:

  Statistiky webu
  Přístupy od 13.12.2009
  free counters
  Světové časy (klikni)
  Ocenění
  Ocenění společnosti Scio
  Starší foto

  Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
  Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

  Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server