Úspěchy na Krajském mistrovství v atletice

V sobotu 2.2. proběhl krajský přebor mladších žáků v halové atletice na Strahově. Naší základní školu zde reprezentovali hned tři žáci a všichni velmi úspěšně.

Šimon Slavík, Aurora Tlamichová a Tobiáš Vaňkát na Strahově zazářili.

Aurora jela na krajské přebory jako jedna z hlavních favoritek ve skoku vysokém. V minulém týdnu totiž v Českém Brodě překonala laťku ve výšce 148 cm, čímž překonala i oddílový rekord Atletiky Stará Boleslav. Bohužel nebyla zdravotně úplně v pořádku a ve výšce skončila šestá s výkonem 136 cm. Dokonale si však spravila chuť ve štafetě na 4×200 m. S děvčaty z oddílu překonala oddílový rekord (2:00,43 ) a získala stříbrnou medaili.

Šimon Slavík se stal hned dvojnásobným krajským přeborníkem. První titul získal na trati 800 m, kde bezkonkurenčně ovládl první běh časem 2:27,07 a o více jak pět vteřin zvítězil. Opět byl v ohrožení i oddílový rekord oddílu ze Staré Boleslavi, který drží časem 2:25,24 svěřenec pana Urbana Lukáš Podolák. Druhý titul získal ve štafetě na 4×200 m. Součástí této štafety byl i Tobiáš Vaňkát. Kluci štafetu zaběhli v čase 2:01,66 a zvítězili o pouhých 5 setin sekundy před druhou chlapeckou štafetou z Nymburka. Šimon ještě získal bronzovou medaili ve skoku vysokém. Výkon 143 cm je jeho novým osobním maximem.

Tobiáš Vaňkát se na atletickém ovále představil poprvé ve svém životě. Jak jsem psal, byl součástí mistrovské štafety. Také se velmi úspěšně uvedl ve vrhačském sektoru, kde tříkilovou kouli poslal do vzdálenosti 8,41 m a o pouhých 7 centimetrů mu unikla bronzová medaile. Tobiáš ještě závodil ve skoku dalekém. Zde se mu moc nevedlo a s výkonem 350 cm obsadil 27. místo.

Gratuluji všem třem k úžasným výkonům a umístěním.

Ladislav Jedlička

Rubriky Sport