18. ročník plaveckoběžeckého poháru – KRAJSKÉ FINÁLE

Do krajského finále plaveckoběžeckého poháru se z okresního kola probojovala hned trojice našich žáků. Krajské kolo se konalo v Čelákovicích 29.5. a Kryštof Čech, Jan Šimůnek a Vojtěch Jedelský zde na výbornou reprezentovali naši školu.

edf

Nejdříve bojovali v rozplavbách na 50 m, kde si všichni tři vytvořili své osobní rekordy. Nejvýraznější zlepšení zaznamenal Honza, který se dokázal na 50 m trati zlepšit o neuvěřitelných 13 vteřin.

Po plavecké části se kluci přesunuli na trať dlouhou 500 m. Zde se startovalo s handicapy, které si závodníci přinesli z bazénu. Kryštof zaplaval čas 38,1 a v plavecké části skončil druhý. Startoval tedy jen se čtyř desetinovou ztrátou za vedoucím závodníkem. Honza zaplaval čas 47,9 a to mu stačilo na průběžnou devátou příčku. Odstup od prvního byl 10 vteřin. Vojtěch se na start vydal ze 16. příčky se ztrátou 17 vteřin.

Na trati se kluci vydali ze všeho. Kryštof doběhl na krásném 4. místě, Honza vylepšil své postavení z bazénu na konečné 6. místo a Vojtěch obsadil v nabité konkurenci 19. místo.

Přehled výsledků:

plavání pořadí po plavání běh konečné pořadí
Čech Kryštof 38,1 2.místo 1:50,7 4.místo
Šimůnek Jan 47,9 9.místo 1:45,8 6.místo
Jedelský Vojtěch 54,1 16.místo 2:31,6 19.místo

Všem třem gratuluji a děkuji za vzornou reprezentaci školy.

Ladislav Jedlička

« 1 z 2 »