Za ržáním starokladrubských koní

Na teploměru třicet stupňů, nebe téměř bez mráčku, před námi 12 kilometrů cesty a na konci „jenom“ koně! Pravda, v konkurenci moderních adrenalinových a zážitkových parků není pro děti zrovna lákavou nabídkou plahočit se v těchto vedrech vyprahlými cestami podél Labe, bez možnosti navštívit pobočku McDonalds a s nejistotou, co nás vlastně na konci cesty čeká. Tato výzva stála v úterý 11. června před našimi šesťáky a sedmáky. Vyrazili jsme ráno autobusem směr Týnec nad Labem, odkud jsme se dál už vydali pěšky po modré turistické značce, která nás dovedla až do Kladrub. Naším cílem byla prohlídka Národního hřebčína Kladruby nad Labem, včetně kočárovny, postrojovny a muzea. I přes úmorné horko jsme do hřebčína dorazili včas. Seznámili jsme se s historií jednoho z nejstarších hřebčínů na světě, prohlédli jsme si starokladrubské koně, historické kočáry nebo model císařského osmispřeží. Ve čtyři hodiny jsme unavení a zaprášení zapadli do měkkých sedaček autobusu a s dobrým pocitem, že jsme cestu zvládli, jsme vyrazili k domovu.