Beseda se spisovatelkou Ivonou Březinovou

Na konci září navštíví naši školu autorka mnoha knížek pro děti, spisovatelka Ivona Březinová. Píše knihy pro děti a mládež všech věkových kategorií a nejrůznějších žánrů. Za součást své profese považuje i povídání si se čtenáři. Často a ráda jezdí do knihoven a škol po celé České republice a na Slovensko, kde jsou její knihy překládány nejčastěji. V rámci projektového dne bude s dětmi z prvního stupně besedovat o tom, jak vlastně knížka vzniká, jak dlouho trvá ji napsat, čemu říkáme rukopis, jak vznikají ilustrace, co jsou to korektury, jak se kniha tiskne. Děti ze tříd, kterých se beseda týká, (informace obdržíte od třídních učitelů) si mohou předem objednat knížky z nabídky paní spisovatelky, která je dětem přiveze a v rámci autogramiády podepíše.
Nabídka_knih_2019_B