Třeťáci na Kačině

V pondělí 14. června jsme nasedli do malého výletního autobusu a vydali se na zámek Kačina nedaleko Kutné Hory.

Po necelé hodince cesty nás ohromila rozlehlost a krása kačinského zámku. Uvnitř na děti čekal interaktivní program Příběh dřeva, kde se dozvěděly různé zajímavosti o dřevě. Mohly se schovat do pařezové chaloupky, otěžkat dřevěné činky, zahrát si divadlo s dřevnými loutkami a také vyzkoušet svoji zručnost při pilování dřeva a zatloukání hřebíků.

Kromě toho jsme si prohlédli prostory, ve kterých pracovalo služebnictvo. Nejvíc děti zaujala starobylá kuchyň a konírna.

Během dopoledne nám vyhládlo, a tak jsme si v zámeckém parku udělali piknik. Velkým překvapením byla pro děti výborná pizza, kterou nám dovezli z jedné kutnohorské pizzerie.  A byla i zmrzlina a nakupování dárečků…

Návštěvu areálu jsme zakončili ve venkovní expozici Ze života hmyzu. Zde jsou k vidění brouci a motýli vyřezaní ze dřeva, v nadživotní velikosti.

Celý den nám přálo počasí, náš první společný výlet jsme si moc příjemně užili.

Děkujeme panu Šrajerovi, který nám zajistil dopravu a na výlet nás osobně dovezl.