Cyklovýlet 9. třída

Po poslední pěším výletu do Kladrub (v 7. třídě) letos deváťáci hlavně nechtěli výlet, kde by museli jít někam pěšky. Nápad jet tedy na kole byl s nadšením přijat. Protože jsme se v literatuře seznámili s Bohumilem Hrabalem, cíl naší cesty byl jasný – Kersko. Ráno jsme vyrazili v 8:30 od školy. Dálnici jsme zdolali „tunelem“, který sice není určen pro cyklisty, ale vyhli jsme se tak frekventované silnici. První zastávka nás čekala na minigolfu. Po zdolání 18 jamek jsme si dali malou sváču a pokračovali jsme k hlavnímu cíli. Pro některé děti byla slavná chata zklamáním, čekaly větší a honosnější stavbu, ale ta by se k panu Hrabalovi ani nehodila. Odvážlivci ochutnali vodu z kerského pramene a pak nás čekal oběd v Hájence. Jelikož před námi bylo ještě pěkných pár kilometrů, knedlíky byly zakázané a řízeček úplně stačil. Po obědě jsme pokračovali do Hradišťka, kde jsme navštívili hrob Hrabalovy rodiny, a pak už jsme se jeli zchladit do jezera v Sadské. Koupání bylo příjemné a osvěžilo nás před zpáteční cestou. Do Kounic jsme se unaveni, ale spokojeni vrátili v 16 hod. Cestu jsme zvládli naštěstí bez úrazů a s drobným technickým problémem si poradili kluci. Všichni si za celý den zasloužili velkou pochvalu. Výlet jsme si moc užili a zakončili jsme ho zmrzlinou.

Search
« 1 z 5 »