Úspěšný prodloužený víkend

O prodlouženém víkendu od 10. do 12. června proběhlo několik sportovních akcí s účastí našich reprezentantů.
V pátek 10. 6. 2022 se konal v plaveckém bazénu v Čelákovicích přebor školy v plavání. Zúčastnilo se ho 16 nejlepších žáků z předchozích kvalifikací. Po 33 letech byl překonán rekord školy Marka Červenky. Na první místo se dostal výkonem 11,6 na 25 metrů volným způsobem Jiří Hlavinka a na druhé místo výkonem 13,5 Kryštof Čech. Mezi děvčaty zvítězily Vivien Cooková a Kačka Zacharová.
Odpoledne se ve Staré Boleslavi uskutečnilo již třetí kolo atletických přípravek. Naše družstvo skončilo na osmém místě, nejlepším individuálním výkonem bylo 429 cm ve skoku dalekém Kamila Chaita.
V sobotu 11. 6. 2022 se uskutečnil v Přišimasech přespolní běh O pohár. Zúčastnila se děvčata Horova. Marie skončila na trati 800 m na 1. místě, Eliška skončila na trati 600 m na 2. místě.
V sobotu se uskutečnil již 11. ročník Kolínského maratonu. Na 3. místě v celkovém pořadí se umístil náš bývalý žák Jarda Urban mladší. Trať zvládl v čase 3 hodiny, 4 minuty a 46 sekund.
V neděli 12. 6. 2022 proběhlo ve Staré Boleslavi druhé kolo KP družstev mladšího žactva. Závodu se zúčastnili tři naši žáci. Nejlepším výkonem bylo 2. místo Honzy Šimůnka na 1500 m v čase 4:43,9, čímž se dostal na 2. místo letošních českých tabulek mladších žáků a zároveň i na 4. místo ve starších žácích naší školy za posledních 39 let.

Všem sportovcům naší školy za vzornou reprezentaci děkuji.
Jarda Urban

Fotogalerie:

Přebor školy v plavání

2. kolo KP přípravky

3. kolo KP přípravky