Čtenářská slavnost prvňáčků ZŠ Kounice

Pondělí 20. června provázely hromy a blesky. Pro prvňáky naší školy však bylo toto pondělí především dnem plným knížek. Najít místo, kde je knih v Kounicích nejvíce, ale nebylo nic jednoduchého. Začalo to tajemným dopisem v láhvi třídního maskota kapitána Černovouse a pokračovalo vyhledáváním barevných stop, které nás navedly až ke „kounické hasičárně“. Za jejími dveřmi na nás čekal úkol v podobě doplnění slov do básničky, která nás nasměrovala do Obecní knihovny, kde už na nás čekala paní knihovnice Mely Moravcová. Ta si pro nás připravila křížovku a spoustu knížek, které nám při doplňování pomohly. Tajenkou křížovky byla věta „Už jsem čtenář“. V okamžiku, kdy jsme práci dokončili, ozval se venku  hrom a ve dveřích se objevil opravdový král Filip I. se svou ženou královnou Evelínou a jejich dcerou princeznou Adélkou.  Vyluštěním křížovky jsme potvrdili, že nám náleží titul ČTENÁŘ, a tak jsme jeden po druhém předstupovali před královskou rodinu a král nás položením meče na rameno a označením šerpou povýšil do stavu čtenářského.

Každý z nás dostal také upomínkový list a moc hezkou knížku. Princezně Adélce a jejím rodičům jsme slíbili, že ji přes prázdniny zvládneme přečíst.  Před odchodem nás ještě paní knihovnice seznámila s tím, jak to v knihovně chodí, a pozvala nás na další návštěvu. Věděli jste, že místní knihovna má okolo 5000 knížek? Tak krásné prázdniny – my už musíme jít, protože než ty knížky všechny přečteme, bude tu zase další školní rok.

Prvňáci a Vendula Dovole