Historie skoku dalekého na ZŠ Kounice 1.10.1983 – 30.6.2022

30.6. 2022 jsem po téměř 39 letech zakončil své působení na ZŠ Kounice. Od svého nástupu v Kounicích jsem se zaměřil na atletiku, kterou mám rád a pro kterou byly v Kounicích nejlepší podmínky. Od úplného začátku jsem zaznamenával výkony v běhu na 60 m, běhu na 1500 m, skoku dalekém a vysokém, hodu kriketovým míčkem, ve šplhu na 4,5 m vysoké tyči a plavání volným způsobem na 25 metrů.
Tyto výkony jsem pravidelně zaznamenával nejprve do sešitů a později do počítače / S tím mi pomohly mé děti Hanka a Jarda – a tímto jim chci poděkovat/.
Během té doby “ prošlo mýma rukama “ téměř 1300 dětí / Nejstarším bude letos 53 let, nejmladším je letos 7, několik z nich už není bohužel mezi námi/ a já se rozhodl podruhé tyto výkony zveřejnit. Věřím, že nebudu čelit žalobám za zveřejnění dat narození a sportovních výkonů. Objevují se samozřejmě výkony rodičů a jejich potomků !
Běžně aktualizuji tyto soubory k 30.6. každého roku, poprvé jsem je zveřejnil v průběhu roku 2008. V každé disciplíně je uveden absolutně nejlepší výkon, který žák během svého působení na naší škole dosáhl.
Každý týden bych chtěl přidat jednu disciplínu, skončím pětibojem !
Začínám skokem dalekým.
V osmdesátých letech jsme skákali na hřišti u kina / během prázdnin nám vždycky zarostlo kopřivami/, poté jsme měli doskočiště v současné mateřské školce a nyní máme dětmi vybudované doskočiště v areálu školy, na kterém je položen umělý povrch !
Mnoho výkonů je i z haly v Českém Brodě, kde jsme pravidelně pořádali přebory školy a z různých závodů.

Celkem mám zaznamenány výkony 634 kluků a 626 dívek.
495 kluků a 423 dívek skočilo více než 3 metry !
204 kluků a 67 dívek skočilo přes 4 metry !
37 kluků a 1 dívka skočila více než 5 metrů !

Rekordy školy drží :
Táňa Trpálková z 1.6. 1997 z Mladé Boleslavi 508 cm
Roman Bylina z 20.5. 2004 z Nymburka 586 cm

Všechny výkony najdete zde!

18.7. hod kriketovým míčkem!

Jaroslav Urban