Okresní kolo v přespolním běhu, Nymburk

Za krásného počasí babího léta se 10. října uskutečnilo okresní kolo přespolního běhu v Nymburce. Naší základní školu reprezentovalo šest družstev tvořeno 34 žáky. Mladší a starší žákyně závodila na trati dlouhé 1500 m. Mladší žáci běželi 2000 m a starší žáci dokonce 3000 m.

Mladší žákyně tým „A“ ve složení Slavíková, Zedníková, Horová M., Zoubková, Hamtáková a Zoulová obsadily 2. místo.

Mladší žákyně tým „B“ – Hlaváčková, Jedelská, Říhová, Ehlová N. a Veselá doběhla na 13. místě z celkového počtu 15 týmů.

Mladší žáci tým „A“  ve složení  Šimůnek, Favorskyi, Novák, Chovanec, Kahoun a Noska získali 3. místo.

Mladší žáci tým „B“  – Tuček, Stárek, Marhoun, Thai Phi Bang a Kvasnička doběhli na 11. místě ze 17 týmů.

Starší žákyně – Jirounková, Marhounová, Netíková, Ehlová A., Macháčková K. a Kramářová obsadily 5. místo.

Starší žáci – Hora, Hlavinka, Kotera, Portyš, Souček a Vokoun obsadili 14. místo.

Nejlepších individuálních úspěchů dosáhli Šimůnek Jan 1. místo, Jirounková Anežka 3. místo, Slavíková Viktorie 4. místo, Favorskyi Timur 6. místo a Horová Marie 9. místo. Průměrně v každé kategorii závodilo 90 žáků základních škol.

Neuvěřitelného zlepšení dosáhl Jan Šimůnek, který v loňském roce stejnou trať zvládl za 8:16 a doběhl na 30. místě. V pondělí trať doslova prolétl v čase 6:46 a celkově svou kategorii vyhrál.

Všem účastníkům gratuluji ke skvělým výsledkům a děkuji za úspěšnou reprezentaci naší školy.

Kompletní fotogalerie zde.

Kompletní výsledky zde.