Betlémy v Betlémské kapli – 5.třída

Vánoce jsou již opravdu za dveřmi a tak v pondělí 9. prosince vyrazili „páťáci “ z naší školy za předvánoční atmosférou do Prahy na výstavu tradičních českých betlémů. Výlet nejprve začal v historických prostorách Betlémské kaple, kde na ně čekalo poutavé vyprávění o místě, kde kázal již Mistr Jan Hus, kterého dobře známe ze školních lavic. Bonusem bylo možnost si zazpívat v tomto akusticky výborném prostředí několik vánočních písní. Potom se „páťáci“ již odebrali do podzemí, kde uviděli velké množství dřevěných, keramických, papírových , perníkových a množství dalších betlémů zachycujících tradice českého prostředí. Sílu Vánoc umocnila návštěva Staroměstského náměstí s vánočními trhy a možností vidět „naživo“ krásu Staroměstského orloje. Nevšední zážitek byl nakonec umocněn tradičním českým trdelníkem. Spokojeni a plni předvánoční atmosféry tak můžou nejenom oni očekávat brzký příchod očekávaných svátků.      5.třída