Pravidla odhlašování obědů v době karantény celé třídy

Vážení rodiče,

vzhledem k aktuální epidemiologické situaci, kdy dochází k přechodu celé třídy do karantény (příp. na distanční výuku), nařízené krajskou hygienickou stanicí, byla po dohodě s vedením školy nastavena následující pravidla pro odhlašování žáků z obědů, která platí od 1.2.2022.

První den po potvrzeném PCR testu s pozitivním výsledkem, celou třídu odhlásí školní jídelna. Na další dny obědy odhlašují a přihlašují rodiče přes portál Strava.cz, emailem: jidelna@zskounice.cz, sms zprávou či telefonicky na č. 722 207 002.

Příklad: v úterý je škola informována (většinou rodiči) o pozitivním žákovi na Covid 19, ve středu obědy odhlásí školní jídelna automaticky celé třídě. Následující dny si hlídají stravu již sami rodiče.

Odůvodnění – škola nemá zpětnou vazbu od KHS z portálu Covid Forms Aplication, kam musí nahlašovat rizikové kontakty s nakaženým žákem či zaměstnancem.

Děkujeme za pochopení.

S pozdravem Martina Nováková