Mladé Běchovice, 17.9.2022

V Běchovicích se koná od roku 1897 nejstarší silniční běh v Evropě. Od roku 2021, kdy se Boston Marathon nekonal, se jedná o nejstarší silniční běh na světě. Mladé Běchovice, kterých se letos zúčastnili tři žáci atletického kroužku, vznikly pro děti jako součást závodu v roce 1966. Letošní 57. ročník se konal 17. září. Počasí účastníkům moc nepřálo. Bylo chladno a vydatně pršelo. I tak se závodů zúčastnilo rekordní počet dětí.

Naši školu reprezentovali Eliška Horová (2. místo), Marie Horová (6. místo) a Lukáš Jedlička (21. místo).

Atletický kroužek budou v příštích dvou měsících čekat tři přespolní závody. Jsou to Svatováclavský běh v Českém Brodu (28.9.), běh Lipanskou stezkou v Kouřimi (23.10.) a běh Republiky československé v ČB (termín bude upřesněn).

Doufám, že se žáci naší školy budou hojně a zdárně účastnit jako v předešlých letech.

Kompletní fotogalerii naleznete zde.