Moje první patnáctistovka, 2022

Tradičně se na naší základní škole v polovině října běhá „Moje první patnáctistovka“ prvňáčků. Po 39 let to pořádal a připravoval pan učitel Jaroslav Urban. Štafetu po jeho odchodu do důchodu jsem převzal já a snad se vše vydařilo.

Na start běhu na 1500m se připravovali prvňáčci šest týdnů. Cílem nebyl čas ani pořadí, ale úkol běžet nebo klusat necelých 5 koleček na fotbalovém hřišti bez zastavení.

Po důkladné rozcvičce nastoupilo na start 24 prvňáků. Každý měl k sobě jednoho spolužáka z IX. či VIII. třídy. Starší spolužáci se od začátku do konce akce o své svěřence starali. V samotném běhu byl jejich hlavní úkol brzdit tempo prvňáků.

Úkol nezastavit a doběhnout všichni perfektně zvládli. Doběh byl v rozmezí 8:50 až 11:30. Za tento výkon byli všichni oceněni diplomem, medailí a malou sladkostí.

Děkuji všem osmákům a deváťákům za fantastický přístup ke svým svěřencům a gratuluji prvňáčkům k prvnímu velkému sportovnímu výkonu na naší škole.

Přeji krásné dny, Ladislav Jedlička, ředitel školy

Kompletní fotogalerie zde.