24. ročník McDonald’s cup

Základní škola Kounice se po několikaleté odmlce opět zúčastnila nejrozšířenějšího fotbalového turnaje pro žáky prvního stupně.

Ve čtvrtek 27. dubna odjelo osm žáků ze 3., 4. a 5. ročníku na oblastní kolo do Milovic.

Ve skupině nás čekalo dalších pět týmů. Herní systém byl jednoduchý. Hrál každý s každým (2x 15 minut). Do okresního kola postupují první dva týmy.

Horní řada: Matěj Bukeš, Matěj Novák, Sosnovský Dominik a Mikuláš Krumer. Dolní řada: Adam Cendelín, Sosnovský Václav,  Tadeáš Táborský a Sebastián Šturma

Hned v prvním zápase jsme prohráli 2:3, ale v následujících zápasech již kluci nezaváhali a zaslouženě postupují do okresního finále, které se koná 3. května v Poděbradech.

Výsledky skupiny:

ZŠ Komenského Lysá nad Labem – ZŠ Kounice                    3:2

ZŠ T. G. M. Litol Lysá nad Labem – ZŠ Kounice                    1:10

ZŠ Juventa Milovice – ZŠ Kounice                                         1:2

ZŠ Kostomlaty nad Labem – ZŠ Kounice                               3:11

ZŠ Bedřicha Hrozného Lysá nad Labem – ZŠ Kounice          3:9

Děkuji za pomoc panu Sosnovkému, který kluky ve všech zápasech koučoval. Klukům blahopřeji a držím palce v následujícím okresním turnaji.

Pro zájemce přikládám fotogalerii z celého turnaje – zde.