Olympijský den 30. 5. 2023

V úterý 30. května se za krásného slunečného počasí uskutečnil již 36. ročník Olympijského dne ZŠ Kounice.

Dlouho očekávaná akce byla zahájena za zpěvu kounické olympijské hymny. Byl zažehnut olympijský oheň a byla pověšena olympijská vlajka.

Po 35 letech jsem organizaci závodů po Jaroslavu Urbanovi převzal já, ale samozřejmě bez pomoci všech kolegů a technické čety celé deváté třídy by nemohly být závody realizovány. Všichni žáci 1. až 8. třídy absolvovali sportovní pětiboj složený z 60 m, šplhu, skoku dalekého, hodu kriketovým míčkem a na závěr běželi 1500 m. Dále žáci soutěžili v historii sportu, která poprvé proběhla na počítačích, v paralympijské disciplíně a posledním úkolem bylo poznej sport.

Sportovní pětiboj a vědomostní část s paralympiádou byla hodnocena odděleně.

Olympijského dne se zúčastnilo rekordních 231 žáků.

Chtěl bych moc poděkovat celému pedagogickému sboru, asistentkám a vychovatelkám za organizaci tak krásné akce. Obrovskou pochvalu zaslouží devátý ročník, který pomáhal, organizoval, rozhodoval a nakonec i zpracovával výsledky.

Také bych rád poděkoval kounickým fotbalistům za poskytnuté zázemí.

Celkovou fotogalerii naleznete zde.