ZŠ Kounice přivezla zlato z krajského finále Plavecko-běžeckého poháru

V Čelákovicích se 31. května konalo krajské finále Plavecko-běžeckého poháru. Základní školu Kounice zde reprezentovali hned čtyři žáci a to Nikola Koucká (3. A), Matyáš Čech (3. B), Kryštof Čech a Honza Šimůnek (oba 7. B).

Žáci prvního stupně plavali 50 m a dle dosažených výkonů s odstupem vybíhali na trať dlouhou 500 m. Nikola vybíhala po plavání ze 14. místa, ale fantasticky zabojovala a doběhla na krásném 6. místě. Kryštof v chlapecké kategorii obsadil po plavání 11. pozici a doběhl na 17. místě (v každé kategorii startovalo přibližně 30 účastníků).

Kluci z druhého stupně plavali 100 m a běželi 1 kilometr. Kryštof byl po plavání 4. a po běhu obsadil 13. místo. Honza vybíhal ze sedmé pozice se ztrátou 7 vteřin. Honza potvrdil famózní formu a předběhl všechny soupeře, i když to bylo do posledních metrů pořádné drama. Do cíle vběhl asi jen s metrovým náskokem.

Celkové pořadí Příjmení a jméno Škola Čas plavání Pořadí plavání Nejlepší čas plavání Handicap Běh s handicapem Čas běhu Celkový čas
17 Čech Matyáš ZŠ Kounice 00:53,2 11 00:37,8 00:15,4 02:26,9 02:11,5 03:04,7
13 Čech Kryštof ZŠ Kounice 01:08,5 4 01:08,0 00:00,5 03:59,4 03:58,9 05:07,4
1 Šimůnek Jan ZŠ Kounice 01:14,9 7 01:08,0 00:06,9 03:06,9 03:00,0 04:14,9
6 Koucká Nikol ZŠ Kounice 00:54,0 14 00:35,8 00:18,2 02:05,9 01:47,7 02:41,7

Fotogalerii naleznete zde.

Kompletní výsledky naleznete zde.

Všem závodníkům gratuluji k úžasným výsledkům a děkuji za příkladnou reprezentaci školy.