Úspěch druháků v krajské výtvarné soutěži

Druháci naší školy se zapojili do dětské výtvarné soutěže, vyhlášené Centrem sociálních a zdravotních služeb Poděbrady o. p. s. Tématem soutěže byla Lidskost – to, co činí člověka člověkem. Druháci společně vytvořili cyklus velkoformátových prací, který zachycuje projevy lidskosti u povolání jako jsou pečovatel, policista, učitel, zdravotní sestra, humanitární pracovník atd. Práce pečlivě zabalili, opatřili ručně psaným dopisem a osobně odnesli na poštu a odeslali do soutěže. Odborná 5členná porota z 809 přihlášených prací a 41 škol vybrala právě naše obrazy a kolektiv žáků druhé třídy byl dne 18. června na Výstavišti v Lysé nad Labem oceněn Cenou radního Středočeského kraje pro oblast vzdělávání a sportu Mgr. Milana Váchy za mimořádný počin. V rámci výstavy Šikovné ruce našich seniorů 2023 děti obdržely diplomy, dárky, upomínkovou plaketu a hlavně velkou odměnu – výlet lodí pro celou třídu. Celý soubor prací se stal součástí výstavy a dělal radost všem návštěvníkům.