Tajný výlet pro DEVÁŤÁKY

20. června vyrazili deváťáci na svůj poslední výlet na základní škole. S paní učitelkou třídní, Libuší Čelakovskou, jsem se domluvil na náplni a místě výletu. Žákům pak předala pouze indicie, které jim napověděly, že se bude sportovat a že to nebude úplně v suchu.

V půl osmé jsme vyrazili na tajemnou cestu, která končila na Malé Skále. Zde na nás čekaly rafty, kterými jsme se vydali do Dolánek. Krásné počasí přímo vybízelo k vodním bojům. Nikdo nebyl ušetřen.

Po dvou hodinách cákání, koupání a také úmorného pádlování jsme dorazili na Zrcadlovou kozu. Zde jsme poobědvali a v Dolánkách přesedlali na koloběžky.

Cesta z Dolánek na Malou Skálu je dlouhá přibližně deset kilometrů. Standardně koloběžky turisté předávají za hodinu až hodinu a půl. Kouničtí deváťáci předávali za 27 minut a to jsem se je snažil všemožně brzdit.

Poslední odměnou před odjezdem byla zmrzlina a ledová tříšť.

Snad se deváťáci bavili a výlet se jim líbil. Doufám, že TAJNÝ VÝLET PRO DEVÁŤÁKY  nebyl poslední a nastavil jsem tím novou tradici.

Kompletní fotogalerii naleznete zde.