Páťáci navštívili mateřskou školku s Budulínkem

Ve čtvrtek 22. června navštívili žáci a žákyně naší 5. třídy kounickou mateřskou školku. Pro děti si připravili provedení své malé pohádkové operky Budulínek. Toto představení vznikalo v 5. třídě v průběhu letošního školního roku, poprvé zaznělo v rámci Evropského dne hudby na školách (15. března 2023). Hlavní pěvecké role nastudovali a ve školce přesvědčivě a působivě přednesli Ethan Mazarura (Budulínek), Karolína Valentová (babička) a Adam Pušbauer (dědeček). Postavy lstivých lišek tentokrát umně ztvárnily Veronika Vorlíčková a Natálka Hynková, v roli vypravěče posluchače dějem provedla a nepochybně potěšila temperamentní Agáta Šrajerová. Ostatní spolužáci se podělili o vše ostatní, co k představení o Budulínkovi neodmyslitelně patří: znělo plné obsazení pěveckého sboru, rekvizity byly včas na správném místě, děj se odehrával ve vlastnoručně vyrobených kulisách. Naši páťáci připravili dětem ze školky vskutku pěkný zážitek. Ostatně přesvědčte se sami – zhlédněte přiložené fotografie…