Letní soustředění atletického kroužku

Ve dnech 12. – 19. srpna proběhlo letní soustředění atletického kroužku ZŠ Kounice. Soustředění se uskutečnilo v krásné krajině vrcholků Lužických hor, kam atletický kroužek jezdí i na zimní soustředění již pátým rokem.

Na velmi náročné soustředění se vydala skupina 22 žáků naší školy.

Každý den soustředění byl rozdělen do tří celků. Ráno, před snídaní, jsme vyrazili na vrchol hory Luž. Trať dlouhou 1300 m s převýšením 145 m každý zdolal podle svých možností. Po snídani jsme zahájili dopolední tréninkovou jednotku, většinou zaměřenou na rychlost a sílu. Po obědě si atleti užili zasloužený polední klid. Zde se ukázalo, jak velmi rychle dokážou (hlavně ti mladší) regenerovat. Odpolední trénink byl přerušen krátkou svačinou a až do večeře se pokračovalo různými technickými disciplínami (překážky, hody raketkou a oštěpem aj.). V průběhu tréninků byly zařazeny různé skupinové hry. Po večeři byl na programu strečink, oheň, hygiena a spánek.

V průběhu celého soustředění byli všichni atleti rozděleni do tří týmů, které spolu bojovaly v různých pohybových hrách. Občas museli kromě síly a rychlosti ukázat i smysl pro spolupráci.

Po každé tréninkové jednotce splňovali atleti různé disciplíny. Jejich výkony jsme zaznamenávali do naší Lužické olympiády. Celkem bylo v této soutěži 22 disciplín.

Další soutěže byly jednorázové. Byly to Noční oči, výběh na Luž a orientační běh. Všechny soutěže byly oceněny medailemi, které vytvořil pan Dus, diplomem a drobnou cenou.

Ve druhé polovině soustředění se uskutečnil celodenní výlet. V krásném letním počasí jsme vyrazili z chaty na rozhlednu Jedlová a na zřícenu hradu Tolštejn. Okruh měřil bezmála 27 Km.

Chtěl bych všechny malé i velké atlety pochválit a poděkovat za super přístup a nasazení. Soustředění bylo opravdu náročné a já doufám, že nabité síly prodají na nejbližších atletických závodech.

Moc děkuji také paní starostce, která nám pořídila tréninková trička. Jak na fotografiích vidíte, byli jsme díky nim opět nepřehlédnutelní.

Kompletní fotogalerii naleznete zde a zde.

« 2 z 2 »