Atletický kroužek veze zlato z Mistrovství České republiky

Vrcholem letní atletické sezóny je vždy Mistrovství České republiky. Letošní MČR staršího žactva hostilo jihomoravské město Břeclav. Celý víkend 16. a 17. září zde bojovalo 620 atletů a atletek z celé republiky ve všech atletických disciplínách.

Z atletického kroužku ZŠ Kounice se zde představil Honza Šimůnek na trati 800m, ve štafetě na 4 x 60 m a také 4 x 300 m. V běhu na 800m byl cíl postoupit ze sobotního rozběhu do finálové osmičky. To se podařilo na jedničku. Nejenomže Honza postoupil, ale opět posunul školní rekord na 2:04,22. Po rozbězích na 800 m Honzu v podvečer čekala ještě štafeta na 4 x 60 m. S dalšími třemi atlety z TJ Spartak Čelákovice vybojoval Honza zlatou medaili (čas 27,54 s).

V nedělním finálovém běhu na 800 m sice rekord nevylepšil, ale doběhl na skvělém sedmém místě. Závěr celého mistrovství patřilo opět štafetám. Na 4 x 300 m nastoupili kluci už dost unaveni, ale bojovali a obsadili v konečném pořadí 18. místo.

Doufám, že tento obrovský úspěch nakopne k dalšímu trénování i ostatní členy atletického kroužku.

Na podrobnou fotogalerii se můžete podívat zde.

« 1 z 2 »