Přespolní běhy v plném proudu

82. ročník Běhu sady Vodranty a Přebor Středočeského kraje v přespolním běhu

V neděli 24. března se 18 atletů atletického kroužku naší školy zúčastnilo 82. ročníku Běhu sady Vodranty v Čáslavi, který je zároveň pořádán jako Přebor Středočeského kraje v přespolním běhu. Závodů se zúčastnilo přes 400 běžců všech kategorií. Menší závodníci poměřili síly na atletickém stadionu. Od ročníku 2013 vybíhali atleti ze stadionu do přilehlého parku s velmi členitým terénem. Atletický kroužek získal hned 4 cenné kovy. Všem účastníkům gratuluji a děkuji za skvělou reprezentaci atletického kroužku a naší školy.

Kompletní fotogalerie zde.

Výsledky:

kategorie jméno příjmení trať čas umístění
přípravka 2016 Robin Koucký 400 m 1:33 4.
přípravka 2015 Ellen Šimůnková 500 m 1:52 7.
přípravka 2015 Stella Šturmová 500 m 1:52 10.
přípravka 2015 Tereza Přikrylová 500 m 2:11 20.
přípravka 2015 Sebastian Jozek 500 m 1:43 3.
přípravka 2015 Adam Domín 500 m 2:50 26.
Přípravka 2014 Nikol Koucká 1150 m 5:06 4.
Přípravka 2014 Jakub Huráb 1150 m 5:14 8.
Přípravka 2013 Eliška Horová 1150 m 5:18 7.
Přípravka 2013 Karolína Veselá 1150 m 5:38 13.
Mladší žáci 2012 Lukáš Jedlička 1550 m 5:58 2.
Mladší žáci 2012 Mikuláš Krumer 1550 m 6:27 20.
Mladší žákyně 2011 Horová Marie 1150 m 5:05 16.
Mladší žákyně 2011 Aneta Součková 1150 m 5:06 18.
Mladší žákyně 2011 Viktorie Zedníková 1150 m 5:17 23.
Starší žákyně 2009-2010 Viktorie Slavíková 1550 m 6:40 18.
Starší žáci 2009-2010 Jan Šimůnek 1550 m 4:47 3.
Juniorky 2006 Adéla Zedníková 4000 m 21:28 3.

Druhého závodu se atleti zúčastnili ve Staré Boleslavi, kde se 6. dubna konal Jarní běh, který pomyslně otevírá venkovní atletickou sezónu. Běh dlouhý 1500 m startoval hromadně od kostela Nanebevzetí Panny Marie. Na start se postavili 3 naši běžci, kteří získali jednu zlatou a jednu bronzovou medaili a jedno bramborové umístění. První místo získala Ellen Šimůnková v kategorii přípravky (čas 6:13,31), třetí místo získal Jan Šimůnek v kategorii muži (4:04,13) a čtvrté místo vybojoval Tadeáš Táborský v mladších žácích ročník 2012 (5:35,06).

Pár fotografií zde.

Zatím poslední přespolní běh se uskutečnil 7. 4. v Nymburce, kde se konal Běh Lipovou alejí. Žáci AK Kounice opět zářili. Tři medaile a dvě bramborová umístění umocnil výkon Honzy Šimůnka, který ve své kategorii nejenom, že vyhrál, ale vytvořil i nový traťový rekord.

dívky do 6 let Beáta Šoufková 200 m 44,6 4.
dívky 8-9 let Ellen Šimůnková 300 m 1:07,0 1.
chlapci 8-9 let Valentýn Krumer 300 m 1:15,8 7.
dívky 10-11 let Eliška Horová 300 m 1:02,3 4.
dívky 10-11 let Adéla Svobodová 300 m 1:03,9 6.
dívky 10-11 let Agáta Šoufková 300 m 1:08,1 11.
mladší žákyně Marie Horová 700 m 2:42,5 14.
mladší žáci Lukáš Jedlička 700 m 2:27,3 3.
mladší žáci Lukáš Netík 700 m 2:47,8 9.
starší žákyně Viktorie Slavíková 1500 m 6:10,7 5.