Olympijský den 2024, 37. ročník

V úterý 28. května se uskutečnil již 37. ročník Olympijského dne ZŠ Kounice. Počasí bylo spíše aprílové, ale bylo tak akorát.

Dlouho očekávaná akce byla zahájena za zpěvu kounické olympijské hymny. Byl zažehnut olympijský oheň a byla pověšena olympijská vlajka.

Všichni účastníci, kromě deváťáků, absolvovali sportovní pětiboj složený z 60 m, šplhu, skoku dalekého, hodu kriketovým míčkem a na závěr běželi 1500 m. Dále žáci soutěžili v historii sportu, která ověřeně z loňského roku opět proběhla na počítačích, v paralympijské disciplíně a posledním úkolem bylo poznej sport.

Sportovní pětiboj a vědomostní část s paralympiádou byla hodnocena odděleně.

Olympijského dne se zúčastnilo 231 žáků. To znamená, že byl vyrovnán loňský rekord.

Chtěl bych moc poděkovat celému pedagogickému sboru, asistentkám a vychovatelkám za organizaci tak krásné akce. Obrovskou pochvalu zaslouží devátý ročník, který pomáhal, organizoval, rozhodoval a nakonec i zpracovával výsledky.

Také bych rád poděkoval kounickým fotbalistům za poskytnuté zázemí.

Celkovou fotogalerii naleznete zde.

Celkové výsledky naleznete zde.