Tajný výlet pro DEVÁŤÁKY 2024

18. června vyrazili deváťáci na svůj poslední výlet na základní škole. S paní učitelkou třídní, Michaelou Novákovou, jsem se domluvil na náplni a místě výletu. Žákům jsme pak předali pouze indicie, které jim napověděly, že se bude trochu chodit a že to nebude úplně v suchu.

V sedm hodin jsme vyrazili na tajemnou cestu, která končila v Jánských Lázních. Zde na nás čekal jen kilometrový výšlap ke stezce korunami stromů. Stezka mezi stromy a nad nimi je dlouhá něco málo přes dva kilometry. Nahoře nám byl odměnou krásný pohled na Jánské Lázně a Černou horu. Kdo nechtěl klesat po dřevěném točitém chodníku, mohl sjet 80 metrů dlouhým tobogánem a za pár vteřin se ocitl v kořenovém systému celé rozhledny.

U výstupu ze stezky se nachází malý dětský park, kde se naši deváťáci občerstvili, odeslali pár fotek a náležitě se vyskákali.

Druhá část výletu nás zavedla na krásné prvorepublikové koupaliště v obci Dachova. Kdo chtěl mohl si zaplavat a na pontonu uprostřed koupaliště zaskákat.

Snad se deváťáci bavili a výlet se jim líbil stejně jako nám.

Kompletní fotogalerii naleznete zde.