45. ročník Memoriálu Petra Šimka

Dnes, v sobotu 13. 7. 2024, se v Kounicích uskutečnil již 45. ročník memoriálu Petra Šimka v silničním běhu.

V příjemném polojasnu a teplotami kolem 22 stupňů se závodu zúčastnilo 22 dětí do šesti let na trati 100 m, 25 dětí od 7 do 15 let na trati 1500 m, 62 účastníků na trati 10 000 m. Prvním ročníkem byl otevřen také běh Hobby na 4600m, kterého se zúčastnilo celkem 18 běžců a běžkyň.

Jirka Miler zvítězil v hlavním závodě již posedmnácté. Cílem proběhl v čase 34:06! Gratulujeme a těšíme se na další účasti.

Všichni účastníci si odnesli drobné ceny díky OÚ Kounice zastoupenému Miroslavou Sochorovou, OÚ Vykáň zastoupenému Václavem Bryndzou.

Poděkování také patří kounickým hasičům, kteří usměrňovali dopravu. Předjezdcem byl opět Přemek Hrůza. I jemu děkuji za to, že nám žádný běžec neseběhl z cesty. Potřebné zázemí poskytl fotbalový oddíl TJ Sokol Kounice.

Děkuji také organizátorům z řad učitelského sboru, bývalým žákům ZŠ Kounice a členům AK Kounice, díky kterým organizace proběhla bez závažnějších trhlin.

Příští ročník se uskuteční v sobotu 12. 7. 2025. Těšíme se na Vás.