Okresní kolo atletického čtyřboje – Houštka, 20.9.2018

Naši žáci se zúčastnili atletického čtyřboje v Houštce. Okres Nymburk tuto soutěž nepořádá, a proto se naše škola poprvé podívala do Houštky ve Staré Boleslavi. Nemohli jsme se právoplatně zapojit do soutěže jiného okresu, ale mimo soutěž nás vřele přijali. Všichni žáci bojovali a rvali se o co nejlepší umístění bez ohledu na to, že nevystoupí na stupně vítězů.

V atletickém čtyřboji závodí družstvo pěti atletů. Všichni absolvují 60m a 800m dívky, nebo 1000m chlapci. Dále si atleti vybírají vždy jednu disciplínu z dálky nebo výšky a míčku nebo vrhu koulí. Po absolvování celého čtyřboje se ve družstvu sčítají výkony čtyř nejlepších v týmu.

Naše dívky bohužel nemohly nastoupit v pětičlenné sestavě, ale i ve čtyřech ukázaly svou sílu. Děvčata ve složení Natálie Dusová, Veronika Sedláková, Natálie Reitzová a Klára Pokorná získala celkem 5858 bodů a skončila na pomyslném třetím místě z jedenácti družstev. Veronika Sedláková ještě obsadila jako jednotlivec celkové třetí místo se ziskem 1716 bodů.

1.Brandýs nad Labem, ZŠ Palachova 6676 bodů

2.Gymnázium J.S.Machara, Brandýs nad Labem 6265 b.

3.ZŠ Kounice 5858 b. – mimo soutěž (okres Nymburk)

4.ZŠ Jungmannova, Stará Boleslav 5459 b.

5.Open Gate 5320 b.

6.Brandýs nad Labem, ZŠ Na Výsluní 5244 b.

7.ZŠ Kostelní, Čelákovice 5010 b.

8.ZŠ a MŠ Nehvizdy 4832 b.

9.Brandýs nad Labem, ZŠ Palachova tým B 4585 b.

10.ZŠ Jungmannova, Stará Boleslav tým B 4092 b.

11.ZŠ J.A.Komenského, Čelákovice 3764 b.

Družstvo chlapců v konkurenci třinácti týmů obsadilo dokonce místo druhé. V družstvu chlapců Kounice reprezentovali Filip Hrůza, Jan a Jakub Řehákovi, Šimon Slavík a Jalil Cook. Kluci stejně jako děvčata bojovali ze všech sil. Honza Řehák v celkovém součtu svých čtyř disciplín nenašel přemožitele a svým bodovým ziskem 2241 bodů obsadil v jednotlivcích dokonce první místo. Nutno dodat, že druhého porazil téměř o 400 bodů.

3.ZŠ a MŠ Nehvizdy 5869 b.

4.ZŠ J.A.Komenského, Čelákovice A 5411 b.

5.Brandýs nad Labem, ZŠ Na Výsluní 5259 b.

6.ZŠ Jungmannova, Stará Boleslav tým B 5099 b.

7.Gymnázium J.S.Machara, Brandýs nad Labem 5070 b.

8.Brandýs nad Labem, ZŠ Palachova A 4979 b.

9.ZŠ J.A.Komenského, Čelákovice B 4869 b.

10.ZŠ Kostelní, Čelákovice 4565 b.

11.Open Gate 4534 b.

12.Brandýs nad Labem, ZŠ Palachova B 4310 b.

13.Gymnázium Čelákovice 2788 b.

Všem patří obrovská pochvala.

Příští týden ve čtvrtek proběhne v Lysé nad Labem okresní kolo v přespolním běhu. Doufám, že i tam se nám bude dařit jako v Houštce.