Noc, kdy škola ožívá!

Blíží se 13. ročník oblíbené čtenářské akce. Tentokrát pod názvem Večer s Andersenem proběhne na naší škole 5.4., ale zahájena byla už v týdnu od 6. března, kdy se děti z 2.-5. tříd mohly pustit do splnění prvního úkolu, a tím se do akce přihlásily. Podmínkou letos totiž bylo navštívit školní knihovnu v termínu od 6. do 13. 3. a vyplnit zde vstupní kvíz. Pokud byl daný kvíz vyplněn správně, získával žák příležitost užít si slavnostního večera s bohatým programem. O tom svědčí i video z předchozích ročníků.

Poprvé se do celostátního projektu Noc s Andersenem naše škola zapojila už v roce 2008. Od té doby ožila temná školní budova už třináctkrát. V roce 2015 a 2017 se totiž Andersen konal ve dvou termínech, pro každý stupeň zvlášť. Každé noci předchází několikaměsíční příprava. Při samotném večeru se pak programu účastní nejen učitelé, ale i zajímaví hosté jako čtenáři či bývalí žáci jako pomocníci.  Děti si vždy odnášejí domů spoustu hezkých zážitků a my jsme po právu na tuto akci pyšní. Nikdy na nás nezapomněl ani pan Andersen a vždy si našel chvilku na to, aby si s malými čtenáři přišel popovídat.

Děkujeme všem čtenářům i hostům, kteří se s námi na minulých ročnících podíleli  a vždy nám pomohli vytvořit výjimečnou atmosféru.