Exkurze do České televize

V pondělí 25. 3. se naši sedmáci vydali prozkoumat studia České televize na Kavčí hory. Prohlídka expozic trvala dvě hodiny a na některé děti velmi zapůsobila. Na jejím konci se ptaly, jakou školu mají studovat, aby se mohly stát moderátory. 🙂 Prohlédli jsme si zmenšený model všech budov na „Kafkách“. Zhlédli jsme krátký film o České televizi, v němž nám byla představena pracoviště, která není možné běžně navštívit z důvodu rušení provozu či ochrany naší bezpečnosti. Prohlídka začala a skončila ve velkém sále, kde se děti na chvíli mohly stát moderátorem zpravodajství či kameramanem. A že si to užily! Na pár minut jsme se ve Studiu 3 stali součástí natáčecího týmu Kouzelné školky, kterou pro příští týden moderovala Magda Reifová. Ta nám například vysvětlila, jak je možné, že ve studiu prší. Další studia byla ve fázi příprav nebo oprav, ale to vůbec nevadilo, i tak bylo povídání o nich zajímavé. V jednom z nich jsme viděli, jak se budují kulisy pro nový projekt, který se bude natáčet od 23. 4., jinde zruční řemeslníci vyráběli kulisy pro další pořady.
Doufám, že byl tento výlet pro děti opravdu zážitkem a bude je v budoucnu třeba i motivovat v jejich profesním rozhodování.