Cesta ke chlebu 6.A

V úterý 14.9. vyrazily obě šesté třídy za poznáním do Toulcova dvora. Na Áčko čekal program Cesta ke chlebu a nutno dodat, že to byla cesta zajímavá a zábavná. Na jejím začátku bylo malé zrnko a na konci, krátce po poledni, si děti odnášely domů svůj vlastnoručně vyrobený chlebíček. Mnohé jsme se dozvěděli a mnohé jsme se naučili. Vyzkoušeli jsme si tradiční výrobu chleba. Zrno musely děti vymlátit cepy, pšenici a žito umlely, mouku přesily a potom zpracovaly těsto a vytvarovaly si své bochánky. Mezitím zbyl čas i na hraní, tak se například každý sám stal zrníčkem, které si muselo doběhnout pro své živiny. Povídali jsme si i o tom, jak udržet úrodná pole, jak správně hospodařit, nebo o tom, co všechno obnášela práce na polích, když na nich ještě nejezdily traktory. Celým programem nás provedla lektorka Veronika a moc se nám líbil.

« 1 z 3 »